ŽIVOTOPIS

Heath Ledger se narodil 4. dubna 1979 v západo-australském Perthu. O herectví se začal zajímal už na základní škole. Základní herecké zkušenosti získal působením v Guildfordském divadelním souboru, v době kdy chodil na střední školu. Zanedlouho poté se objevil v australských televizních show. Jako například “Clowning Around“ (1992), “Ship to Shore“ (1993) a Pot a dřina “Sweat“ (1996) ve kde hrál roli homosexuálního cyklisty.

Roku 1997 si v historickém televizním seriálu Řev “Roar“ zahrál keltského prince Conora. Týž rok se objevil v malé roli Oberona ve filmové pohádce Tlapka "Paws“. Devatenáctiletého chuligána Jimmyho si zahrál v celovečerní krimikomedii Ruce pryč! "Two Hands" (1999). Filmoví kritici film nazývali Australským Pulp Fiction. Po přestěhování do Hollywoodu v roce 1999 odehrál roli v komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím "10 Things I Hate About You“.

Jeho herecké začátky byli obdobné jako u krajana Mela Gibsona, v roce 2000 odehrál roli jeho syna, ve výpravném dobrodružném mega filmu Patriot. Postavení nového talentovaného Hollywoodského objevu utvrdil v dobrodružném romantickém příběhu ze 14. století Příběh rytíře "A Knight's Tale" (2001), kde si zahrál mladého šlechtice, jenž zastoupí místo za svého zemřelého pána. Stejný rok si také zahrál vedlejší roli citově strádajícího Sonnyho, jenž si dobrovolně vezme život ve filmu Ples příšer "Monster's Ball".

V roce 2005 se objevil v roli Jacoba Grimma ve snímku režiséra Terryho Gilliama Kletba bratří Grimmů a v tomtéž roce si zahrál ve filmu Legendy z Dogtownu (režie Catherine Hardwicke), jež vypráví skutečný příběh o skupině mladých surfařů vystupujících pod názvem Z-Boys, kteří zavedli nový revoluční styl skateboardingu. Celý tento příběh by se vůbec nemohl odehrát, nebýt Skipa Engbloma - spolumajitele Zephyr Shopu, který zajistil Z-Boys jejich obrovskou slávu. Od okamžiku, kdy se skutečný Engblom doslechl o filmovém zpracování, si v roli sebe samého dokázal představit jedině Heatha Ledgera.

Ke konci roku 2005 (dokončen r. 2006) zaujal z prvu odmítanou rolí Ennise Del Mara ve filmu Zkrocená hora od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů - rančera a kovboje - kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. Film získal na MFF v Benátkách hlavní cenu Zlatého lva a byl nominován v sedmi kategoriích na Zlatý glóbus. Po boku Heatha Ledgera se zde objevil Jake Gyllenhaal v roli Jacka Twista. V tentýž rok si zahrál hlavní roli ve filmu Casanova. Jeho filmovou rolí z roku 2006 je úloha básníka Dana ve filmu Candy. Poté následoval film BEZE MĚ: Šest tváří Boba Dylana vyprávějící o životě legendárního písničkáře Boba Dylana, kde Heath hraje jednu s hlavních rolí. Jeho bohužel poslední rolí je zločinec Joker a protivník Batmana ve snímku Temný rytíř. Jeho premiéra se objevila v kinech, až po jeho smrti.

Hosting: WebZdarma | Heath-Ledger.xf.cz | by Wendosmix 2006 - 2012 | Verze 2.4. | Statistiky